چطور برای بازار کار دهه بعد آماده شویم ؟

معنای زندگی در دنیای بدون شغل
معنای زندگی در دنیای بدون شغل
شهریور ۳, ۱۳۹۷
تاثیر وضعیت اقتصادی بر سلامت روان
تاثیر وضعیت اقتصادی بر سلامت روان
شهریور ۴, ۱۳۹۷
Show all

چطور برای بازار کار دهه بعد آماده شویم ؟

چطور برای بازارکار دهه بعد آماده شویم ؟

برنامه نویسی

بازار کار

چطور برای بازار کار دهه بعد آماده شویم ؟

اگر بپذیریم بازار کار دهه بعدی به شدت با بازار کار کنونی متفاوت است این سوال پیش می آید که حالا چه کار کنیم ؟ چطور خودمان و فرزندانمان را برای آینده آماده کنیم ؟ تحلیل گران و کارآفرینان شاخص پاسخ های متفاوتی به این سوال داده اند که اکثر آنها در یک نکته مشترک اند : برنامه نویسی یاد بگیریم.

 

استیو جابز ، بنیان گذار اپل زمانی گفته بود : « من فکر می کنم همه در این کشور باید یاد بگیرند که چطور برای کامپیوتر برنامه بنویسند . چون برنامه نویسی را جزو علوم مقدماتی به حساب می آورم .»
برنامه نویسی ( کدنویسی ) چیزی بیشتر از نوشتن چند خط از زبانی عجیب و غریب روی صفحه نمایش کامپیوتر است . کد زبان آینده است . کدنویسی راهی است که به کمک آن می توانیم در سال های پیش رو با تکنولوژی وارد تعامل شویم .
دو دهه پیش کارکردن با کامپیوتر خانگی را معیار باسواد بودن می دانستند ، یک دهه بعد آشنا بودن یا یک زبان کامپیوتری معیار باسوادی خواهد بود .
اگر با این نگاه به قضیه نگاه کنیم با یاد گرفتن برنامه نویسی قرار نیست شما مهندس کامپیوتر یا برنامه نویس حرفه ای شوید . همان طور که با یاد گرفتن زبان فرانسه یا انگلیسی لزوما تبدیل به رمان نویس یا شاعز نمی شوید . شما زبان انگلیسی را یاد می گیرید تا بتوانید در کشورهای انگلیسی زبان با دیگران وارد تعامل شوید و کارتان را راه بیندازید . انقلاب چهارم صنعتی که ما در آستانه آن هستیم کاملا مربوط به تکنولوژی است .
با یاد گرفتن برنامه نویسی هم شما در بازار کاری که همه چیزش کامپیوتری است بی زبان به حساب نمی آیید و می توانید کارتان را راه بیندازید . یادگرفتن برنامه نویسی باعث بالا رفتن قدرت رقابتی شما در هر رشته و شغلی خواهد شد .
چطور برای بازارکار دهه بعد آماده شویم ؟

کد نویسی

چطور برنامه نویسی یاد بگیریم ؟

اگر به برنامه نویسی مثل یاد گرفتن انگلیسی یا فرانسه نگاه کنید ماجرا برایتان ساده تر می شود . زبان کامپیوترها مثل هر زبان دیگری کلمات جدید و دستور زبان متفاوت دارد و نکته اینجاست که این کلمات و دستور زبان به شدت محدود هستند . به همین خاطر یاد گرفتن یک زبان کامپیوتری بسیار سریع تر از زبان های گسترده ای مثل فرانسه یا آلمانی خواهد یود .
نکته مثبت دیگر این است که با یاد گرفتن اول زبان برنامه نویسی ، یادگیری باقی زبان ها – که در موقعیت های دیگر کاربردهای بیشتری دارند – برایتان آسان تر خواهد بود . با این حساب بهتر است اصول پایه را با زبانی که به نظرتان جذاب می رسد – یا آسان تر است – یاد بگیرید . تعدادی از متخصصان کامپیوتر زبان Python  را بهترین زبان برای شروع یادگیری می دانند .
هم آسان است ، هم در حوزه هایی مثل یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی که پررونق ترین رشته های آینده به حساب می آیند به کار می آید . برای یادگیری زبان پایتن می توانید از اپ های رایگان و کتاب های آموزشی این زبان برای کودکان شروع کنید . اگر بچه های هفت – هشت ساله می توانند پایتن یاد بگیرند ، شما هم حتما می توانید . فراموش نکنید میانگین درآمد برنامه نویس به زبان پایتن ۱۰۷ هزار دلار در سال است .
تینا شاهپوردوست
تینا شاهپوردوست
سرمایه گذار و تحلیل گر بازار سرمایه ، مدیر مالی در صنعت دارو و دانشجو سطح استراتژیک دوره بین المللی حسابداران مدیریت CIMA

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi