اهداف مدیریت مالی

وظایف مدیریت مالی
وظایف مدیریت مالی
دی ۲۲, ۱۳۹۷
حیطه عمل مدیریت مالی
حیطه عمل مدیریت مالی
دی ۲۲, ۱۳۹۷
Show all
اهداف مدیریت مالی

اهداف مدیریت مالی


اهداف مدیریت مالی

اهداف مدیریت مالی

  • سود آوری : حداکثر کردن سود در بلند مدت و رسیدن به بالاترین سطح سود درکوتاه مدت و به ماکزیمم رساندن ارزش فعلی سهام
  • به حداقل رساندن ریسک: بهترین ترکیب دارایی ها و ساختار سرمایه ریسک را کاهش می دهد.
  • تعیین بهترین ترکیب دارایی ها: وجه نقد و بانک ، اسناد و حساب های دریافتنی ، موجودی کالا و دارایی های ثابت و ترکیب آنها در تعیین ریسک مورد نظر ، تاثیر گذار است.
  • ترکیب بهترین ترکیب ساختار سرمایه : منابع مالی در جهت کسب دارایی ها از آن استفاده می شود شامل حساب ها و اسناد پرداختنی ، وام ، اوراق قرضه، سهام ممتاز و عادی و اندوخته ها است . – بدهی در دو مرحله (بهره –اصل) ریسک شرکت را افزایش می دهد . اگر نرخ بازدهی حاصل از به کارگیری بدهی ها بیشتر از بهره پرداختنی به اعتبار دهندگان باشد، سود هر سهم شرکت افزایش می یابد و اگر نرخ بازدهی سرمایه گذاری از نرخ بهره وام کمتر باشد، باعث کاهش سود هر سهم و کاهش قیمت سهام می شود. شرکت در تعیین ترکیب ساختار سرمایه با ریسک مالی مواجه است که در اثر تصمیمات تامین مالی شرکت حاصل می گردد. نسبت وام به حقوق صاحبان سهام نشان دهنده میزان ریسک مالی شرکت است که هر چه این نسبت کمتر باشد، شرکت دارای ترکیب مطلوب تری از ساختار سرمایه است.
  • دستیابی به نقدینگی : شرکت باید جهت باز پرداخت تعهدات بلند مدت و کوتاه مدت خویش ، وجوه کافی در اختیار داشته باشد تا بتواند به تعهدات خود عمل کند. و نقدینگی کافی به عنوان عاملی جهت کاهش ریسک نیز مورد توجه است.
-فراهم نمودن اطلاعات ، تجزیه و تحلیل ریسک و بازده در بازارهای مالی ، تئوری قیمت گذاری ، ساختار سرمایه شرکت و ترکیب دارایی ها باید به گونه ای انجام گیرد که ثروت به حداکثر برسد .

تینا شاهپوردوست
تینا شاهپوردوست
سرمایه گذار و تحلیل گر بازار سرمایه ، مدیر مالی در صنعت دارو و دانشجو سطح استراتژیک دوره بین المللی حسابداران مدیریت CIMA

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi